Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Krimifest Březová 2023

Krimifest Březová 2023Po dvou letech se u nás na Březové opět konal Krimifest. Festival kriminálních filmů a prevence kriminality letos oslavil 23 let své existence, na Březové se konal již po čtvrté. Organizátoři při přípravách vždy myslí i na školáky, a tak jsme se mohli účastnit pestrého programu.

Naši žáci a žákyně zhlédli zajímavé a perfektně připravené ukázky z oblasti kriminalistiky, z oblasti techniky a vybavení PČR. Velkým přínosem byly přednášky a besedy z oblasti prevence. Děti ocenily i program ve sportovní hale, kde měly možnost si nechat změřit svou rychlost běhu, zábavnou formou plnit otázky a úkoly, podívat se na výstroj a výzbroj PČR, dozvědět se více o přijímacím řízení pro povolání policisty. Opět jsme se zaujetím zhlédli dynamickou ukázku a práci policejních psů. Obohacením bylo i představení programu Nadace O2 „Chytrá škola“, která naše žáky taky hodně bavila.

Zaměstnanci školy se rádi zúčastnili doprovodných programů, ať to byl benefiční koncert Hradní stráže a Policie ČR, beseda s hercem Miroslavem Hanušem nebo koncert Symfonického orchestru Dalibora Havlíčka, popř. další aktivity.

Ocenili jsme profesionální přístup všech policistů při jednotlivých činnostech. Velmi si vážíme vstřícnosti, ochoty odpovídat na otázky našich žáků, laskavého přístupu.

Poděkování patří nejen samotným policistům, ale i organizátorům z řad Krajského ředitelství PČR Karlovy Vary, Kriminalistického ústavu Praha, Nadace O2, a samozřejmě Městu Březová a KD a MFC Březová. Díky jejich vzájemné spolupráci působila akce velmi profesionálně.

Jsme rádi, že jsme mohli být u toho a již se těšíme na Krimifest 2025.