Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Sport a kroužky > Sportovní gymnastika > Výsledky soutěží

 Výsledky soutěží

uvod.png

MIKULÁŠSKÁ SOUTĚŽ

 

Mikulášská soutěž ve sportovní gymnastice příjemně naplnila sobotní dopoledne 2. 12. 2023. V hale MFC na Březové se sešlo více jak 60 gymnastek, které zápolily v gymnastickém čtyřboji. Přijely závodnice z Chebu, Karlových Varů a Ostrova a samozřejmě nechyběly domácí cvičenky. V duchu svátku Mikuláše měla děvčata i rozdělení do kategorií - andílci (ti nejmenší), rarášci, čertice, pekelnice a nejstarší dračice. Jelikož se blíží svátky, bylo pro dívky připraveno drobné vánoční sladko-slané občerstvení z dílny svatavských žen a rodičů březovských gymnastek. Krásné výkony přišli ocenit Mikuláš, andělé a čert. Přinesli dětem dárečky, rozdali jim medaile, poháry a roztomilé plyšáky. Březovská děvčata většinou figurovala až okolo 5. - 6. místa, medaile nezískala, ale závod si krásně užila. Těšíme se opět za rok na další ročník naší oblíbené Mikulášské soutěže.

 

Školní soutěž ve sportovní gymnastice

Příjemné sportovní zápolení v gymnastickém trojboji jsme si užili dvě středy za sebou v našem multifunkčním centru. Nejprve to bylo okresní kolo ve sportovní gymnastice 13. března, kde naše mladší děvčata zvítězila a naši hoši obsadili 2. místo. V jednotlivcích posbírali medaile: Weissová Anežka (1.), Petričáková Nela (3.) a Killinger Ludvík (1.). Družstvo starších dívek skončilo na 5. místě. V krajském kole naše družstva také uspěla, mladší dívky si vybojovaly bronzovou medaili a hoši obhájili stříbro. V jednotlivcích si Ludvík Killinger odnesl stříbrnou medaili. Blahopřejeme oceněným a děkujeme všem závodníkům za hojnou účast.

 

Krajská soutěž ASPV

V sobotu 13. dubna hostila hala multifunkčního centra na Březové gymnastky z Karlovarského kraje v soutěži Asociace Sportu po Všechny. Děvčata závodila v gymnastickém čtyřboji – kladina, hrazda, přeskok a prostná. Utkalo se zde 5 kategorií v závodu družstev i jednotlivkyň. Nejúspěšnější závodnice z Ostrova a Březové získaly jednak medaile, ale zároveň si zajistily postup na republikové finále. Březovačky získaly v soutěži družstev dvě stříbrné medaile (v kategoriích mladší žákyně I. a II.) a několik medailí v jednotlivkyních (1. Anežka Weissová, 3. Machálková Natálie; 2. Petričáková Nela; 3. Nováková Petra; 2. Wagnerová Marie). Děkujeme dívkám za pěkné výkony a přejeme hodně štěstí těm, které nás budou reprezentovat na republikovém finále v Doubí u Třeboně.

kdy trenujeme.png

ceka nas.png

 foto.png

kronika.png