Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > VZPoura úrazům opět u nás ve škole

VZPoura úrazům opět u nás ve školeDatum konání:
13.9.2023

Dne 13.09.2023 se na naší škole uskutečnil tradiční a velmi oblíbený projekt Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky VZPoura úrazům. Projekt je zaměřen na prevenci úrazů a nehod u dětí a mladistvých. Formou besedy byli naši žáci informováni o tom, jak úrazům a jejich následkům účinně předcházet.

Projekt je realizován ve spolupráci s hendikepovanými pracovníky VZP ČR, kteří se prostřednictvím setkání na školách snaží dětem problematiku úrazů přiblížit, upozornit je na rizikovost určitých životních situací a naučit je, jak lze vhodnými preventivními opatřeními tato rizika omezit na minimum. Hendikepovaní ambasadoři projektu vypráví i svůj vlastní příběh o úrazu, který je na vozík připoutal.

Programu se zúčastnily obě šesté třídy, které se chystají v pondělí 18.09.2023 odjet na adaptační pobyt, takže jim získané informace mohou pomoci bezpečně zvládnout nástrahy pobytu mimo školu i v přírodě.

Celé povídání bylo velmi příjemné a přínosné, žáci aktivně pokládali zajímavé dotazy. Moc děkujeme VZP za tuto možnost a těšíme na další setkání.