Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Republikové finále Odznaku všestrannosti v Brně

Republikové finále Odznaku všestrannosti v BrněDatum konání:
6.9.2023
Datum ukončení:
8.9.2023

Ve dnech 6. až 8. září 2023 se konalo v Brně republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. V letošním roce si tři naši žáci vybojovali účast v Brně výbornými výkony v krajském kole. Bohužel osmičlenné družstvo nepostoupilo z třetího místa ani na body.

Počasí nám opět přálo, sluníčko a vysoké teploty nám umožnily se zajímat pouze o kvalitní sportovní výkony.

Ve čtvrtek museli závodníci zvládnout pět disciplín: švihadlo, skok daleký,

60 m sprint, hod medicinbalem a shyby na šikmé lavičce.

V pátek přišly disciplíny, které byly zaměřeny spíše silově a byly fyzicky velmi náročné. Sportovci zvládli sedy-lehy, trojskok, kliky, hod míčkem a volitelnou disciplínu (plavání, běh na 1000 m nebo driblink).

Po deseti disciplínách Jan Krajíček obsadil krásné 7. místo ve velmi silné konkurenci nejstarších chlapců. Za zmínku stojí výjimečné Honzovy výkony, například 150 naplavaných metrů za dvě minuty, 7,86 sec. v běhu na 60 metrů a 113 sed-lehů.

Anička Krajíčková se umístila na 18. místě ze 102 dívek, i některé její výkony byly výborné, například 104 sed-lehů a 288 přeskoků přes švihadlo.

Asi největší konkurenci ve své kategorii měl Ludvík Killinger, který ze 133 závodníků vybojoval 21. místo. Ludvík zvládl 298 přeskoků přes švihadlo, 5,56 metrů skočil do písku a 826 centimetrů trojskokem.

Do závodu učitelů se již tradičně zapojila i paní učitelka Petra Karmazínová a letos obsadila pěkné 2. místo.

 Aničce, Honzovi a Ludvíkovi moc děkuji za vzornou reprezentaci školy a za fantastické předvedené výkony.