Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Stmelovací kurz Mariánská 2023

Stmelovací kurz Mariánská 2023Datum konání:
18.9.2023
Datum ukončení:
22.9.2023

V letošním školním roce se nám opět podařilo získat finanční prostředky z dotací Karlovarského kraje na podporu aktivit v oblasti prevence rizikového chování dětí a mládeže, a tak se s podporou města Březová a vedení základní školy mohl uskutečnit týdenní stmelovací kurz žáků 6.A a 6.B, který se konal mimo školu na Mariánské u Jáchymova. Velkým pozitivem celé akce byla účast téměř všech žáků těchto tříd.

Během tohoto týdne si děti vyzkoušely nejrůznější aktivity zaměřené na stmelení kolektivu, hlubší poznávání se navzájem, vytvoření pozitivních vztahů s třídními učitelkami, hry na zlepšení spolupráce a řešení konfliktů, hry na důvěru a celou řadu dalších aktivit. Počasí nám opravdu přálo, a tak jsme mohli každý den strávit několik hodin na čerstvém vzduchu.

Doufáme, že tento program bude přínosem nejen pro žáky, ale i paní učitelky a pozitivně nastartuje jejich další společnou práci ve škole.

Jsme rádi, že se adaptační pobyty žáků šestých ročníků již staly tradicí, jelikož v jejich konání spatřujeme velký přínos jak pro třídní kolektivy, tak pro třídní učitele i ostatní pedagogy.

Velké poděkování patří třídním učitelkám Mgr. Šárce Krausové a Mgr. Květě Überlackerové a paním asistentkám Dagmar Wudyové a Michaele Peterkové, které se adaptačního pobytu zúčastnily také.

Za ZŠ Petra Karmazínová