Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Slam poetry na Březové

Slam poetry na BřezovéDatum konání:
18.12.2023
Datum ukončení:
19.12.2023

Že poezie není nuda, o tom se mohli tento týden přesvědčit žáci 2. stupně. V pondělí 18. prosince se v kinosále březovského MFC konala exhibice slam poetry, u nás poměrně nového žánru autorské poezie, při kterém básníci předvádějí mluvenou poezii před publikem. Tento žánr přijeli našim žákům představit hned 3 slameři – Filip Koryta alias Dr. Filipitch, Matyáš Mach alias Matheus a Robert Netuka alias Tukan. V rámci pondělní exhibice se všichni tři mezi sebou utkali ve 2 soutěžních kolech, aby názorně předvedli, jak probíhají soutěže ve slamu. Porotou jsou vždy diváci, kteří hodnotí každého performera bodovou škálou od 0 do 10. Roli poroty si dle zájmu vyzkoušeli naši žáci a rozhodli po 2 soutěžních kolech o Tukanově vítězství. 

Po pondělní exhibici následovaly 2 úterní workshopy o tvorbě básnických textů s Filipem Korytou. Nejprve se účastníci ve skupinách rozehřáli a nažhavili mozkové závity. Poté následovalo asociační kolečko, improvizovaný mluvní projev a společná tvorba myšlenkové mapy. Na závěr každý samostatně vytvořil vlastní báseň, kterou posléze přednesl před svými spolužáky. Někteří sami sebe překvapili a objevili v sobě skrytý potenciál.

Moc děkujeme všem slamerům za skvělou exhibici a Filipovi za profesionálně vedené workshopy. Exhibice i workshopy měly mezi žáky velký ohlas a ukázaly, jak rozmanitá a atraktivní může poezie být.