Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Lyžák - den čtvrtý

Lyžák - den čtvrtýTakže, co že jsme to dnes spáchali? Lyžovali jen trochu, více odpočívali, nadšenci běžek si vyzkoušeli klasiku i bruslení, ostatní se prošli po okolí Božího Daru s úkolem najít stopy po slavném krušnohorském rodákovi Anthonu Güntherovi, o kterém byla zmínka na včerejší přednášce (pomník, dům a náhrobek). Všechny potěšila návštěva pana starosty J. Bělíčka, p. zástupkyně J. Novotné a p. asistentky 9.A I. Šetkové. Děti od nich dostaly jedlé dary (sušenky, lízátka, jogurty) a za to jim ukázaly na sjezdovce Hranice, jak se naučily lyžovat. Večer horský záchranář p. Mašek seznámil všechny s činností horské služby a se správným chováním na horách. Den jsme zakončili herně, ve družstvech jsme zápolili mezi sebou v různých hrách (elektrika, kulička do ďůrky, Bierpong, balónek a tričko, komando pimprle, mince). Krásný večer přejeme všem z Božího Daru.