Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Masopustní veselí na Březové

Masopustní veselí na BřezovéDatum konání:
21.2.2023

Masopustní veselí na Březové

Za posledních pár let se u nás stal masopust tradicí. Jedná se o třídenní svátek, který je podřízen běhu církevního kalendáře. Když začne Popeleční středa, začíná 40denní půst, který trvá až do Velikonoc.

Naše příprava na masopust začala zkoušením masek, které nám určily roli v průběhu celé akce. Všechny masky se úderem 16. hodiny vydaly za vozem plným muzikantů, jehož první zastávkou bylo náměstí před Městským úřadem Březové. Tady masky zarecitovaly báseň a podpořily nevěstu při tanci s panem starostou, který nám také předal klíč od města.

Následoval průvod městem, zakončený v místním amfiteátru, kde byla pohřbena basa a na všechny čekaly typické masopustní dobroty.

I přesto, že všechny masky byly vzhledem k prestiži této akce dost nervózní, jsme si celé maškarní odpoledne užili, a to nejen na diskotéce. 

Děkujeme tímto městu Březová a vedení školy za další nezapomenutelný zážitek.

 

Za ZŠ 9. A