Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Koncert na harfu a violu

Koncert na harfu a violuDatum konání:
8.2.2024

Ve čtvrtek 8.2.2024 se žákyně a žáci naší školy a jejich pedagogové mohli zaposlouchat do krásných melodií, které na harfu zahrála paní Katarína Ševčíková. Na harfu nejen krásně hrála, ale také nám o ní řekla mnoho zajímavých informací. Dozvěděli jsme tak, jak dlouho a jakým způsobem musí člověk cvičit, aby dokázal ovládat 47 strun a 7 pedálů, kolik našetřit na tento nádherný nástroj, jak cvičit fyzicky i své tělo, aby při hře vše vydrželo...Paní Ševčíková je harfistkou, která se věnuje především sólové hře a již pravidelně několik let koncertuje nejen v České republice, ale i v zahraničí. Věnuje se také produkci relaxačního charakteru a muzikoterapii pro pohlazení těla i duše hudbou.

V několika skladbách také krásně doprovodila paní harfistku hrou na violu naše paní učitelka Eva Mokrá. Oběma to parádně ladilo, a tak nebylo těžké udržet u našich žáků pozornost a pěkné chování. Ti odměnili umělecký zážitek velkým potleskem.

Poděkování patří nejen oběma umělkyním, ale i zaměstnancům KD Březová za možnost si vyslechnout koncert v kulturním prostředí kina Admira.