Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Dějepisná olympiáda – školní kolo

Dějepisná olympiáda – školní koloDatum konání:
30.11.2023

Ve čtvrtek 30. 11. se konalo školní kolo Dějepisné olympiády, tradiční soutěže určené zájemcům o historii. Tématem všech kol letošního ročníku je „Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí (Čechy, Morava, Slezsko). Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa.” Jelikož se středověk vyučuje v průběhu 7. ročníku, zúčastnily se olympiády mimořádně i žákyně 7. ročníku. Celkově se sešlo 11 zájemců z 2. stupně ze 7., 8. a 9. tříd.

Nejlepšího výsledku (51 bodů ze 60) dosáhl žák 8. B Lukáš, který spolu s žáky 9. ročníku, Terkou a Davidem, postupuje do okresního kola této soutěže. Postupujícím ještě jednou gratuluji a všem účastníkům děkuji za chvályhodné výkony.