Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Vzpomínka na 1. školní den

Vzpomínka na 1. školní denDatum konání:
4.9.2023

Nový školní rok 2023/2024 jsme zahájili všichni společně na školním hřišti. Po přivítání panem ředitelem a panem starostou, se žáci a žákyně rozešli se svými třídními učiteli a p. asistentkami do svých tříd, zatímco noví deváťáci odvedli prvňáčky, za hojného doprovodu rodičů a dalších příbuzných, do kina Admira. Tam paní učitelky Mgr. Olga Panzerová a Mgr. Michaela Uhlíková s pomocí p. asistentek Šárky Pencové a Bc. Kateřiny Gogové rozdělily nové žáčky do improvizovaných "jevištních" tříd. I zde pan ředitel Mgr. Jiří Daneš s panem starostou Jaroslavem Bělíčkem řekli přítomným několik milých slov. V každé třídě se slibovalo...přednášelo, zpívalo, či se předváděly akrobatické kousky. Poté se už všichni těšili na prohlídku těch opravdových tříd. Letošní prvňáčci, díky velké vstřícnosti zřizovatele školy Města Březová, šikovnosti a velkému úsilí stavební firmy a všech dalších, bez kterých by to také nefungovalo, se mohli posadit do úplně nově zrekonstruovaných tříd. Ty jsou součástí celkově upraveného komplexu školní družiny. Popřát k vykročení do nové životní etapy, spojené se školní docházkou, přišly také paní ředitelky mateřských škol - p. Bc. Gabriela Sacherová a p. Jitka Hornerová společně s členkou zastupitelstva Města Březová a členkou školské rady p. Květoslavou Šafnerovou. Slavnostní 1. školní den byl zakončen sladkou tečkou - tradičním pohárem. Co se podávalo? No přece jahody se šlehačkou...