Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Výsledky kampaně obyčejného hrdinství

Výsledky kampaně obyčejného hrdinstvíVýsledky kampaně obyčejného hrdinství 2022 

proběhla v rámci projektu EKOŠKOLA a OCHRANA KLIMATU – Od individualismu k občanské participaci. Projekt podporuje Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Cílem programu je dále inspirace k aktivnímu občanství a pomoc znevýhodněným skupinám.  V České republice jej spravuje konsorcium, které tvoří Nadace OSF, Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a Skautský institut. Program je realizován v rámci Fondů EHP a Norska 2014–2021.

Do letošní kampaně se na Březové zapojilo celkem 181 lidí, kteří zasadili 261 bylin, 85 keřů a 48 stromů, proběhlo 46 nákupů lokálních potravin, 30 nákupů v second handech, zvládli 121 bezmasých dnů za všechny, účastníci ušli přes 9000 km pěšky místo autem, vytvořili 22 úkrytů pro zvířata na svých zahradách, využívali k zalévání zadrženou dešťovou vodu, šeřili s vodou při sprchování, podepsali ekopetice atd. Vážíme si aktivního přístupu žáků naší školy a jejich nejbližších v tomto občansky angažovaném projektu. Děkujeme.