Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > V atletice, královně sportů, kralují i naši žáci

V atletice, královně sportů, kralují i naši žáciV atletice, královně sportů, kralují i naši žáci

Žáci prvního stupně se zúčastnili okresního kola v atletickém trojboji, které se konalo u nás na Březové. Reprezentovala naši školu dvě družstva – mladší družstvo (2. a 3. třída) ve složení: Šiváková Charlotte, Majneková Laura, Krása Vojtěch, Pfeiffer Robert a starší družstvo (4. a 5. třída): Panzerová Marie, Halčinská Petra, Kolář Jakub, Čejka Matěj. Za pěkné výkony v disciplínách (běh na 50 m, hod kriketovým míčkem a skok daleký) družstvo mladších žáků získalo zlatou medaili a starší družstvo skončilo na 8. místě.

Závodníci nejmladší kategorie si vybojovali postup do krajského kola ve Františkových Lázních, kde se umístili na 4. místě. Zde nastoupil za Roberta náhradník Tomáš Jamnický. Vojta Krása si odnesl ze závodů diplom za nejúspěšnějšího atleta v 1. kategorii.

Žáci druhého stupně naši školu zase reprezentovali v atletickém čtyřboji v Chodově. Starší kluci (Jan Krajíček, Ludvík Killinger, Matyáš Šedivec, Jaroslav Pudil a Filip Hora) se probojovali do krajského kola již z podzimních okresních závodů. Svými výkony se řadili do čela soutěže – J. Krajíček (skok vysoký 160 cm, 60 m – 7,8), L. Killinger (skok daleký 521 cm, 60 m – 7,7), F. Hora (hod – 61 m). A i tentokrát si odnesli medaili, a to stříbrnou.

 

Děkujeme všem závodníkům za skvělou reprezentaci školy.