Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Učili jsme se v přírodě

Učili jsme se v příroděDatum konání:
8.6.2023

Místo ve školní lavici strávili čtvrťáci první tři vyučovací hodiny ve čtvrtek 8.6.2023 na stráni a v lese s myslivcem Karlem Doubkem. V menších skupinkách je čekalo plnění hned několika úkolů: nalézt dle seznamu správné stromy a keře; obtisknout do sádry stopu kormorána, lysky, jelena nebo prasete divokého; poznat dle fotografií naše ptactvo; přiřadit k lesním zvířatům správnou stopu; připravit zvířatům na zimu letninu a vyplnit závěrečný test. Čas ubíhal daleko rychleji než kdy jindy. Žáci se dozvěděli spoustu nových informací, zopakovali si hned několik témat z přírodovědy a vyzkoušeli svou zručnost při míchání a lití sádry. Při vyhodnocení soutěže dostali všichni drobné ceny. Skupinky byly odměněny zlatým, stříbrným a přírodním parůžkem. Jednou z cen byl také želví krunýř.  Moc děkujeme panu Doubkovi za jeho laskavost a mysliveckou moudrost.