Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Tři králové

Tři královéDatum konání:
6.1.2022

Letos to měli naši tři králové jinak. Nechodili oni za námi, ale vítali nás v nové kapli na březovském hřbitově.

Čekali mezi spoustou krásných betlémů, které byly vyrobené našimi žáky pod vedením pedagogů, asistentů pedagoga, vychovatelů, a obrazů, namalovaných žáky ZUŠ Sokolov, odloučeného pracoviště Březová pod vedením paní učitelky Pavly Křížkové. Výstava během vánočních prázdnin potěšila návštěvníky z Březové i okolí, jak se lze domnívat z krásných a dojemných vzkazů zanechaných v knize návštěv, za které moc děkujeme.

Hezkou atmosféru vystoupení tří králů, předvedeného žáky 9.A, umocnily melodie violy p. učitelky Evy Mokré a zpěv zúčastněných hostů – žáků i pedagogů, za účasti p. starosty Březové a p. inspektorek ČŠI, které v té době ve škole vykonávaly inspekční činnost.

Všichni se úkolu připomenout si tradice, potěšit smysluplnou akcí, ve spolupráci ZŠ, ZUŠ, Města Březová, KD Březová, zhostili bravurně a zaslouží velkou pochvalu. Tři králové tak ukončili historicky první výstavu v nové kapli a naše škola je velmi hrdá, že se mohla této premiéry zhostit. Dle vyjádření pana starosty M. Boudy splnila očekávání a jeden z jeho snů.