Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Světový den zdraví

Světový den zdravíDatum konání:
7.4.2022

7. dubna 1950 byl spolu se vznikem Světové zdravotnické organizace (WHO) vyhlášen také Světový den zdraví, který se každoročně připomíná po celém světě. V tento den by se každý člověk měl zamyslet nad tím, co by mohl vykonat pro své zdraví. Bude to více pohybu, pravidelná návštěva lékaře, méně stresu, zdravější strava?
Protože nám současná hektická doba moc nepřeje co do pravidelnosti stravy a jsme rádi, když se místo kvalitního jídla něčím rychle „zaplácneme“, rozhodli jsme se připomínku tohoto dne věnovat právě zdravému a pravidelnému stravování. Děti napříč školou si vyzkoušely pestrou škálu činností věnovaných zdravé výživě. Ti nejmenší si zdravou svačinku vypěstovali a posléze snědli, starší si vyzkoušeli doma připravit snídani/svačinu dle zásad zdravé výživy a ve škole spolu s třídními učiteli posnídali/posvačili. Někteří s překvapením zjistili, že zdravá strava může být i opravdu chutná.
Připomínku Světového dne zdraví jsme všichni absolvovali se spokojenými žaludky, nicméně měli bychom mít na paměti, že svého zdraví si musíme hledět nejen jeden den v roce, ale po celý rok. Když budeme o své zdraví pravidelně pečovat, naše tělo se nám náležitě odvděčí.
Za ZŠ M. Mrázková