Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Soutěž v anglickém jazyce

Soutěž v anglickém jazyceVe středu 17.1. soutěžilo celkem 30 žáků 5.-9. tříd ve svých znalostech a komunikačních dovednostech v angličtině. Ve dvou věkových kategoriích museli zvládnout náročné poslechové a gramaticko-lexikální testy a u ústního pohovoru pak obratně reagovat na vylosované situace a popisovat fotografie v angličtině. Vzhledem k tomu, že úroveň žáků rok od roku stoupá, má porota jazykářů stále náročnější práci s hodnocením. Konečné výsledky letošního kola školní olympiády vypadají takto:

Mladší kategorie: 1. Matyáš Szalay 2. Kristýna Krauzová 3. Penny Makovičková

Starší kategorie: 1. Adam Oulehla 2. Adam Darjanin 3. Adéla Ryvolová

Gratulujeme všem umístěným, ale i všem zúčastněným, k výbornému řešení zadaných úloh. Držíme palce Adamovi a Matyášovi při reprezentaci naší školy v okresních či krajských kolech a dalším žákům pak přejeme mnoho úspěchů hned o víkendu, kdy cestují do Plzně, aby se zúčastnili certifikovaných zkoušek v angličtině.