Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Soutěž v anglickém jazyce

Soutěž v anglickém jazyceDatum konání:
14.12.2022

Ve středu 14.12. se ve dvou učebnách setkali zdatní angličtináři školy, kteří soutěžili v komunikačních dovednostech, řešili náročné gramatické a poslechové úlohy přesahující rámec jejich tradiční školní úrovně. Téměř 20 žáků soutěžilo v anglické olympiádě ve dvou věkových kategoriích, 6. a 7. třídy a starší - 8. a 9. třídy. Všichni zkoušející angličtináři byli mile překvapeni jejich znalostmi a komunikačními schopnostmi. U některých žáků byl oproti minulým letům vidět značný pokrok (Bedřich Köhler, Julie Nikodémová), jiní nabyli většího sebevědomí a komunikovali prakticky na úrovni středoškoláků. Hodnocení bylo velmi náročné, jelikož rozdíly mezi jednotlivci byly opravdu drobné. Hodnotící komise nakonec zvolila vždy trojici nejúspěšnějších.

Výsledky mladší kategorie:

1. Lucie Fousová, 2. Andrea Bartešová, 3. Kristýna Požárová

Výsledky starší kategorie:

1. Barbora Fašinová, 2. Matěj Karbula, 3. Martin Hazuka

Děkujeme všem účastníkům za jejich odvahu a nadšení pro cizí jazyk a za jejich pilnou práci. Těšíme se, že budou naši školu reprezentovat dále v okresních či krajských kolech.