Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Setkání ekoškol Karlovarského kraje

Setkání ekoškol Karlovarského krajeSetkání ekoškol Karlovarského kraje

Naše škola je zapojena do programu ekoškola a letos na nás připadla role hostitele setkání ekoškol Karlovarského kraje. Cílem setkání je vzájemná podpora aktivit, sdílení příkladů dobré praxe, předání zkušeností, kooperace a spolupráce škol.

Zahájili jsme příjemné středeční dopoledne 3. dubna na Kamenici v hospůdce na Kamčatce, která se u této příležitosti přeměnila v konferenční sál. Pan místostarosta M. Bouda a koordinátorka ekoškoly Š. Krausová přivítali účastníky škol z celého kraje, učitele i ekotýmáky z řad žáků. Náš Ekotým si připravil pro všechny výborný slano-sladký raut (za zdravé pomazánky děkujeme kuchařskému teamu školy) a malou prezentaci své činnosti. Jednotlivé školy se také představily a udělaly krátký vhled do svých aktivit. Ředitel sokolovského muzea p. M. Rund pak zaujal všechny přednáškou: „Za poklady Slavkovského lesa“. Poté následovalo občerstvení a diskuse účastníků s předáváním svých zkušeností.

Jakmile byli všichni dostatečně nasyceni a napojeni, vedla další jejich cesta na kapličku sv. Máří Magdalény na vyhlídce na Knocku. Zde čekaly na žáky nejen výhledy, ale i lesní aktivity pod vedením p. K. Doubka. Ekotýmáci vytvořili různorodé týmy a hledali odpovědi na naučné stezce „Les poznání na Knocku“ a připravené měli i poznávačky o lesní zvěři. Nejúspěšnější týmy obdržely medaile, které pro tuto akci připravil na 3D tiskárně p. uč. A. Očkay.

Závěr dne se odehrál již na Březové, kde proběhla krátká prohlídka prostor školy a kde p. ředitel J. Daneš s p. zástupkyní J. Novotnou všechny pozdravili a popřáli hodně úspěchů v ekologickém úsilí a práci pro své školy. Autobus, poskytnutý krajským úřadem pak účastníky rozvezl zpět do jejich obcí. Děkujeme všem, kteří pomohli při organizaci této akce – městu Březová za propagační předměty pro školy, p. M. Boudovi, majitelům hospůdky na Kamčatce, p. M. Rundovi, p. K. Doubkovi, vedení školy, ekotýmu,  p. as. V. Hänsch, p. Zensovi a p. uč. Očkayovi.

A těšíme se zase příští rok na opětovné setkání ekoškol našeho kraje, tentokrát v Novém Sedle.