Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Republikové finále Odznaku všestrannosti v Brně

Republikové finále Odznaku všestrannosti v BrněVe dnech 3. a 4. září 2021 se konalo v Brně republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Letos se kvůli uzavření škol nemohlo uskutečnit krajské postupové kolo, a tak naše škola díky dlouhodobé účasti získala divokou kartu.

Počasí nám přálo, tak jako vždy v moravské metropoli, takže všichni sportovci a jejich učitelé prožili tyto dny pouze starostí o sportovní výkony.

Ve čtvrtek museli závodníci zvládnout pět disciplín: švihadlo, skok daleký, 60m sprint, hod medicinbalem a shyby na šikmé lavičce.

V pátek přišly disciplíny, které byly zaměřeny spíše silově a byly fyzicky velmi náročné. Sportovci zvládli sedy-lehy, trojskok, kliky, hod míčkem a volitelnou disciplínu (plavání, běh na 1000m nebo driblink).

V konečném součtu si nejlépe vedl Dominik Gaži, který skončil ve velmi silné konkurenci na krásném 10.místě. Dominik předvedl v některých disciplínách výjimečné výsledky, celkovým vítězem se stal v hodu kriketovým míčkem s pokusem dlouhým 73,5 m a dále v trojskoku předvedl výkon 8,80 m.

Do závodu učitelů se nakonec zapojila také paní učitelka Petra Karmazínová a letos se jí konečně podařilo vyhrát.

 Všem sportovcům moc děkuji za vzornou reprezentaci školy a za předvedené výkony.

 Za ZŠ P. Karmazínová