Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Republikové finále odznaku všestrannosti v Brně

Republikové finále odznaku všestrannosti v BrněDatum konání:
7.9.2022
Datum ukončení:
9.9.2022

Ve dnech 7. až 9. září 2022 se konalo v Brně republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. V letošním roce nám konečně nestál v cestě kovid, a tak si naši žáci účast v Brně vybojovali výbornými výkony v krajském kole.

Počasí nám nakonec opět přálo, tak jako vždy v moravské metropoli, takže všichni sportovci a jejich učitelé prožili tyto dny pouze starostí o sportovní výkony.

Ve čtvrtek museli závodníci zvládnout pět disciplín: švihadlo, skok daleký, 60m sprint, hod medicinbalem a shyby na šikmé lavičce.

V pátek přišly disciplíny, které byly zaměřeny spíše silově a byly fyzicky velmi náročné. Sportovci zvládli sedy-lehy, trojskok, kliky, hod míčkem a volitelnou disciplínu (plavání, běh na 1000m nebo driblink).

V konečném součtu si nejlépe vedl Dominik Gaži, který skončil ve velmi silné konkurenci na krásném 9.místě. Dominik měl v některých disciplínách výjimečné výsledky, například v trojskoku předvedl nejlepší výkon celé soutěže 9,20 m. I ostatní závodníci se blýskli výbornými výkony, kdy Honza Krajíček zvládl za dvě minuty udělat 95 sed-lehů, Ludvík Killinger v trojskoku skočil 8,15 m a Robert Böhm hodil míčkem 68,75 m.

Do závodu učitelů se nakonec zapojila také paní učitelka Petra Karmazínová a letos obsadila pěkné 2. místo.

 

Všem sportovcům moc děkuji za vzornou reprezentaci školy a za předvedené výkony.