Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Recyklace očima mladého vědce

Recyklace očima mladého vědceRecyklace očima mladého vědce

  1. B získala odměnou za podzimní sběr drobného elektra ekologický lektorský den. Tento výukový výjezdní program má za úkol, aby žáci pochopili zákonitosti přírody a vlivu člověka na ni, uvědomili si možné následky svého chování a vědomě přijali zodpovědnost za své jednání. Projekt má název "Recyklace očima mladého vědce" a je koncipován jako celý vyučovací den pod vedením lektorů. Žáci se během tohoto dne se zaměřením na ovzduší seznámili se základními pojmy o atmosféře, s tím, jak je atmosféra ohrožena a jak ji chránit. Poté žáci venku prováděli meteorologické pokusy a měření – například teplotu, tlak, vlhkost, srážky, kyselost vodního roztoku, směr a sílu větru, určovali druhy mraků a pomocí balónku zjišťovali sílu stlačeného vzduchu. Příjemné dopoledne zakončili žáci zpětnovazebním výstupem, vyrobili koláž, která představovala dojmy a zážitky z této akce.