Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > První pomoc se zdravotními sestřičkami

První pomoc se zdravotními sestřičkamiZdravovědě, zejména první pomoci, jsme se věnovali téměř ve všech třídách 1.stupně. Zkušené zdravotnice předaly žákům a žákyním důležité informace o tom, jak rozpoznat život ohrožující stavy. Své nabyté vědomosti si pak mohli prakticky ověřit. Zdravotnické vybavení doprovodně posloužilo k poučení o bezpečnosti a prevenci. Důležitou znalostí pro každého z nás je i přivolání záchranné služby. Zkoušel se tedy hovor na tísňovou linku tak, aby zachránce chránil i sám sebe před nebezpečím. Další praktickou činností byla resuscitace, při které si žáci poměřili své síly na interaktivní figuríně. Ve všech třídách byl tento minikurz první pomoci vítán a žákům se velmi líbil. Je důležité po malých krůčcích již v útlém věku děti na některé krizové situace připravovat.