Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > První den ve škole

První den ve školeDatum konání:
1.9.2021

Prvního září jsme přivítali nové žáky, a to naše prvňáčky. I když nebyli ve škole poprvé, slavnostní zahájení bylo velkolepé. Se školou se seznámili již 16. června, kdy jejich budoucí paní učitelky Helena Baláková a Hana Procházková připravily Den otevřených dveří.

První školní den byl rozdělen do tří částí. První část se konala v kinosále Admira. Tento prostor zaplnili prvňáčci, rodiče a další rodinní příslušníci, kteří si tuto slavnostní událost nenechali ujít. Úvodní slovo patřilo panu řediteli Jiřímu Danešovi. K žákům promluvila paní ředitelka mateřské školy Jitka Hornerová, paní vychovatelka Monika Birošová a samozřejmě pan starosta Miroslav Bouda. Paní učitelky své žáky postupně představovaly a vítaly ve své improvizované třídě. Pan ředitel je stužkoval a také trochu vyzkoušel. Každé paní učitelce předal kornout plný sladkostí pro příjemné chvíle školního mlsání. Po krátkém povídání žáci složili slib:

„Já, nový žáček slibuji,

že budu pravidelně chodit do školy

a pilně plnit úkoly.

Budu dodržovat školní řád

A tak budu hodný napořád.“

Slib složili také rodiče. Nálada byla krásně uvolněná.

Ve druhé části se děti za asistence svých rodičů otestovaly, aby se mohly přesunout do školy do své třídy. Tam si prohlédly učebnice, splnily několik úkolů a snědly svoji první svačinku. Tu pro ně připravily paní kuchařky. Všichni si pochutnali na jahodách se šlehačkou. Ze třídy se jim vůbec nechtělo. Zahájení školního roku jsme si náležitě užili.