Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Projekt Zlepši paměť

Projekt Zlepši paměťDatum konání:
29.4.2024

Žáci a žákyně 6. a 8.ročníku se stali součástí projektu Zlepši paměť. Ve dvou seminářích (celkem 5 hodin) jim akreditovaný trenér paměti Ing. Aleš Procházka vysvětlil, jak funguje mozek z hlediska paměti a učení. Mnohé překvapilo, na čem všem je závislé jeho dobré fungování. Každý si sám mohl odhalit, jakým typem na učení je a jakým způsobem se učit. Všichni si vyzkoušeli různé mnemotechniky pro zapamatování.
Vzhledem k velké zajímavosti tohoto tématu a praktickému využití v práci učitele nebo asistenta pedagoga měli i oni možnost absolvovat tyto semináře z pohledu dospělého v rámci dalšího vzdělávání.
Trénink mozku je prostředkem k předcházení různých civilizačních chorob, k dobrému duševnímu zdraví, delšímu životu.