Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Přírodopisný projektový den

Přírodopisný projektový denPřírodopisný projektový den

Vyzkoušet si výuku v přírodě a práci v laboratoři nám umožnila Základní škola Mánesova v Sokolově, která naše žáky z titulu partnera projektu Přírodovědná učebna, pozvala na přírodopisný projektový den. V úterý 9. 5. jsme se za krásného počasí společně se žáky z „Mánesovky“ vydali do Areálu zdraví. Zde jsme se nejprve rozdělili do skupin a následně začali pracovat na protokolu o živé a neživé přírodě.  Jedním z praktických úkolů bylo vybrat si dvě místa k pozorování (např. oblast u vody, louku a hřiště) a vyhledat zde co nejvíce druhů živočichů, pozorováním popsat rozdíly a zařadit je do skupin. Stejný úkol nás čekal i s rostlinami. Úkolem bylo nakreslit je, popsat jejich stavbu, na první pohled patrné rozdíly atd. K dispozici jsme měli lupy, lopatky, atlasy rostlin a živočichů, sáčky či krabičky na živočichy. Všechny živé tvory jsme vrátili zpět do přírody a zajímavé části rostlin jsme si odnesli do přírodopisné učebny na „Mánesovku“, kde jsme je zkoumali pod mikroskopem. Zde jsme také testovali vzorky půd. Hotové protokoly jsme si pak společně vyhodnotili. Strávili jsme příjemné dopoledne týmovou prací a poznali nové kamarády. Děkujeme za pozvání!

Za ZŠ Michaela Peterková, asistentka pedagoga