Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Preventivní program VZP

Preventivní program VZPDatum konání:
6.12.2021

Dne 6.12.2021 se na naší škole uskutečnil tradiční a velmi oblíbený projekt Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky VZPoura úrazům. Projekt je zaměřen na prevenci úrazů a nehod u dětí a mladistvých. Formou besedy byli naši žáci šestých a sedmých ročníků informováni o tom, jak úrazům a jejich následkům účinně předcházet.

Projekt je realizován ve spolupráci s hendikepovanými pracovníky VZP ČR, kteří se prostřednictvím setkání na školách snaží dětem problematiku úrazů přiblížit, upozornit je na rizikovost určitých životních situací a naučit je, jak lze vhodnými preventivními opatřeními tato rizika omezit na minimum. Hendikepovaní ambasadoři projektu vypráví i svůj vlastní příběh o úrazu, který je na vozík připoutal.

Celé povídání bylo velmi příjemné a přínosné, žáci aktivně pokládali zajímavé dotazy. Moc děkujeme VZP za tuto možnost a těšíme na další setkání.

Za ZŠ Petra Karmazínová