Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Pozdrav z lyžáku

Pozdrav z lyžákuLyžníci z Božího Daru zdraví Březováky a hlásí, že ač jsou podmínky náročné a hory zrádné, zvládáme vše bravurně. Den ode dne sice stoupá únava z čerstvého horského vzduchu a náročného tréninku, ale nevzdáváme se, překonáváme útrapy a jedeme na vlně božídarské Tour de Ski 2023.

Každým dnem se naše lyžařské dovednosti zlepšují. Začátečníci již překonali počáteční ostych a vystoupali na level: „Sjíždím už svah oblouky na pohodu“. Pokročilým lyžařům jsou svahy Božího Daru malé a vyráží každý den na Klínovec, kde posouvají své lyžařské limity ke stále dokonalejším výsledkům.

Večery trávené v penzionu Pinokio mají ráz nejen naučný a poučný, ale i zábavný. Děti si vyslechly přednášku člena horské služby o práci jejich organizace a zásadách chování na horách či zhlédly prezentaci p. uč. Hylasové o lyžařské výstroji a výzbroji. Soutěže družstev, které jsou plné nápaditých úkolů, přináší dětem smích a dobrou náladu.

Skol! (to je lyžařský pozdrav, se kterým se s vámi zatím loučíme).