Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > PEER program v prvních třídách

PEER program v prvních třídáchDne 30.3.2022 odstartoval na naší škole nový preventivní program pro žáky prvního stupně. Cílem těchto aktivit je především navázání pozitivních a kamarádských vztahů mezi staršími žáky z druhého stupně a mladšími školáčky z prvního stupně.
Od září vybraní žáci 6. a 7. ročníku připravovali každé úterý různé aktivity, které pak v rámci návštěvy v prvních třídách s dětmi vyzkoušely.
Tématem preventivních činností byl zdravý životní styl, především zdravá strava. Děti si zahrály pexeso, kde si potrénovaly písmenka s různými zdravými i nezdravými jídly. Dále se věnovaly potravní pyramidě a třídění potravin.
Na závěr proběhla ochutnávka naslepo, kdy často musely překonat strach z neznámého, ochutnat a poté surovinu poznat.
Prvňáčkům se preventivní aktivity moc líbily a těší na příští rok na další společné setkání s našimi peery.

Za ZŠ P. Karmazínová