Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Nekoktám, čtu - 4.A, 4.B

Nekoktám, čtu - 4.A, 4.BNa čtvrtek 12. května 2022 se děti těšily. Měly po delší pauze opět možnost podívat se do našeho krásného kulturního domu. Paní knihovnice Chrástková Knířová tam připravila soutěž ve čtení, které se zúčastnili nejkvalitnější čtenáři obou tříd (kupodivu samé dívky) - vzešlí ze školního kola. Děvčata měla trochu trému, ale po srdečném přivítání paní knihovnicí, seznámení se s porotou a pravidly soutěže z nich tréma aspoň trochu spadla a pak už šlo vše jako po másle. Losování pořadí, příprava na „potítku“, čtení úryvku z knihy, odpověď na otázku k přečtenému textu.

Všechny dívky svůj nelehký úkol zvládly výborně, předvedly pěkný čtenářský projev před svými spolužáky, pedagogy, porotou a paní knihovnicí. Od pozorných posluchačů si vysloužily vřelý potlesk, od poroty pochvalu a drobné dárky. Jen jedna čtenářka mohla vybojovat účast v krajském kole. Tou se stala Zuzana Š.

Zuzi, gratulujeme a přejeme hodně zdaru v Karlových Varech. Nikolo, Laro, Nino, Meliso, Lindo, také Vám patří gratulace za pěkný výkon a vzornou reprezentaci školy.

Čtěte, neboť v knihách najdete zábavu i poučení.

Za ZŠ J. Fajtová