Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Naši atleti opět drtí soupeře

Naši atleti opět drtí soupeřeDatum konání:
26.9.2023

Dne 26.09.2023 se konalo okresní kolo Atletického čtyřboje starších žáků a žákyň v Chodově. V obou kategoriích se nám nakonec podařilo složit tým.

Po slunečném ránu se zatáhlo a na úvodní disciplíny bylo trochu chladněji. Chlapcům ani dívkám to ale nevadilo a předvedli výkony na hranici svých osobních rekordů.

Děvčata v konečném součtu obsadila pěkné 4. místo. Za zmínku určitě stojí excelentní výkony Aničky Krajíčkové, která vyhrála hned tři disciplíny, běh na 60 m časem 8,59 sekund, skok vysoký výkonem 143 cm a také hod kriketovým míčkem do vzdálenosti 42,83 metrů. Díky tomu zvítězila s náskokem více než 500 bodů.

Kluci ve všech disciplínách atakovali přední příčky. V běhu na 60 metrů vyhrál Ludvík Killinger časem 7,81 sekund, pod 8 sekund se podařilo zaběhnout také Janu Krajíčkovi a Lukáši Vopatovi. Ve skoku vysokém překonal Jan Krajíček 160 cm a zvítězil. Ludvík Killinger ve skoku dalekém jako jediný ze všech překonal hranici pěti metrů a skokem 5,24 metrů vyhrál i tuto disciplínu. Jan Krajíček v běhu na 1000 metrů obsadil 2. místo časem 3:11 minut. Mezi jednotlivci zvítězil Jan Krajíček a druhé místo obsadil Ludvík Killinger.

Celý tým chlapců závodil s velkým nasazením a získal 1. místo s náskokem téměř 800 bodů, čímž si zajistil postup do krajského kola.

Krásné počasí panovalo i 27. 9., kdy do bojů v atletickém čtyřboji nastoupila družstva mladších hochů a dívek. Jejich zápolení nebylo sice ve znamení medailových míst, ale žáci nasbírali cenné zkušenosti do příštího roku a skončili na 8. místě.

 

Všem sportovcům moc děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k předvedeným výkonům.