Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Mladí reportéři pro životní prostředí

Mladí reportéři pro životní prostředíTým žáků 7. A se zapojil do soutěže „Mladí reportéři za životní prostředí“, což je vzdělávací

program mezinárodní organizace FEE – Foundation for Environmental Education určený žákům ve věku 11–25 let. Žáci podrobně mapují a analyzují aktuální problémy životního prostředí ve svém okolí, ve své komunitě. Žáci, žákyně, studenti a studentky navrhují jeho řešení a upozorňují na něj formou novinářské produkce. Sedmáci si vybrali formu videoreportáže.

Jejich videoreportáž se vztahuje k jedné z vyhlášených výzev Kampaně obyčejného hrdinství (v rámci programu EKOŠKOLA), a to Dni bez technologií. Tým reportérů – ve složení Claudie Němcová, Eliška Pivarčiová, Michaela Frelichová a Michael Kolacia – zorganizoval pro osm odvážných členů ekotýmu výpravu do přírody a pobyt ve srubu Bystřina, který spravuje místní organizace Pionýři. Ekotýmáci před zahájením odevzdali všechny mobilní telefony, doma zanechali veškeré moderní technologie a vyrazili vstříc dobrodružství.

Reportéři jim zajistili pestrý program – výšlap na Bystřinu s hrou šipkovaná, hry v lese, malování na dřevěné výřezy, opékání buřtů, stezku odvahy, hry ve srubu a samotné přespání uprostřed „divočiny“. Během výpravy natáčeli reportéři videosekvence, které pak Michal zpracoval na počítači a vytvořil finální reportáž.

Děkujeme všem zapojeným účastníkům projektu, také záchranáři Adamu Ohnesorgovi, který nám poskytnul do reportáže rozhovor, Pionýrům, panu starostovi jako členovi ekotýmu za pomoc a panu řediteli za podporu.

Celý tým reportérů získal první místo v národním kole soutěže MLADÍ REPORTÉŘI v kategorii 11-14 let za kampaňové video (oceněno diplomem). Anglickými titulky opatřené video putuje nyní do mezinárodní soutěže. Gratulujeme reportérům a přejeme jim úspěch i v nadnárodním kole soutěže.

Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=jw14RdNpna0