Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Kampaň obyčejného hrdinství

Kampaň obyčejného hrdinství"Co mohu dělat v boji proti klimatickým změnám? Lze žít zcela udržitelně? Mám vůbec nějakou moc? Odpověď zní ANO i NE."

Kampaň OBYČEJNÉHO HRDINSTVÍ je právě o tom hledat odpovědi na otázky výše, a ukazovat si, co je v našich silách a proč je důležité dělat správné věci, i když to samo o sobě svět nespasí.

Kampaň nezastaví klimatické změny, ale může mnoha lidem ukázat, že lze něco udělat na své osobní úrovni, ve své domácnosti, v komunitě i na úrovni státu. Každý má určitou moc, která závisí na jeho věku, zkušenostech a postavení. A záleží, jak tuto moc využije. Možná zvládne jen vyměnit žárovku, možná přejde s domácností na zelenou energii, možná podepíše petici nebo zvolí do vlády ty správné lidi...

Zapojte se s celou školou - žáci i rodiče - v týdnu od 2. 5. do 8. 5. 2022. Vyberte si z daných výzev a plňte je celý týden. Pomozte nám zlepšit svět.

                                                                                                                                                                                      Děkujeme, váš ekotým