Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > jarní sportovní soutěže

jarní sportovní soutěžeJarní sportování

Jaro bylo ve znamení návratu sportovních soutěží do života škol. I naše škola poměřovala své síly a um s ostatními školami okresu. Minifotbalem jsme začali, zde hoši obsadili 8. místo. Pokračovali jsme volejbalovým postupem do okresního kola, kde se umístily dívky na 5. místě a kluci na 4. místě.

Od kolektivních her jsme přešli k atletice. Atletický čtyřboj v Chodově byl ve znamení velmi kvalitních výkonů. Starší žákyně i žáci bohužel skončili těsně za stupni vítězů, ač se po celou dobu závodu drželi na medailových pozicích, bohužel je zradila poslední disciplína – vytrvalost. Nejlepší výkony předvedli: Gaži D. (60 m – 8,0 s, hod – 74 m, skok vysoký – 155 cm), Hora F. (skok daleký – 488 m), Runt V. (vrh koulí – 9,25 m ), Krausová M. (60 m – 9,2 s a hod – 44 m), Vovsová M. (skok daleký – 399 cm).

Mladší žáci ovšem v atletice excelovali, obě družstva (hoši i dívky) přivezla zlaté medaile. Z dívek se umístila v jednotlivcích na 1. místě A. Krajíčková, hoši obsadili v soutěži jednotlivců všechna tři místa na „bedně“ – 1. Böhm R., 2. Krajíček J., Killinger L. Jejich výkony ve většině případů byly rekordy závodu – Böhm R. (skok vysoký 150 cm, hod – 66 m), Krajíček J. (60 m – 8,3 s), Killinger L. (skok daleký – 476 m, 800 m – 2:42 min), Krajíčková A. (60 m – 8,9 s, skok vysoký 135 cm, 600 m – 2:03 min), Strmisková N. (skok daleký – 373 cm). I ostatní členové družstev dosáhli kvalitních výkonů a přispěli ke konečnému vítězství (Vopat L., Janů E., Nikodémová J. a Krytinářová K.).

Děkujeme žákům za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme medailistům.

Š. Krausová