Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Exkurze žáků 2. stupně

Exkurze žáků 2. stupněExkurze žáků 2. stupně

Ve středu 10. 5. se výběr žáků 2. stupně vydal na dlouho očekávanou exkurzi do HistoryParku v Ledčicích. Počasí nám přálo, a tak se celý program mohl uskutečnit v přírodě za krásného počasí s úžasným výhledem na Říp.

Žáci byli po příjezdu do Ledčic rozděleni do 3 menších skupin a v rámci nich absolvovali pod dohledem zkušených lektorů celý program. Mohli si tak sami vyzkoušet běžný život pravěkých lidí, např. drcení a mletí obilí, rozdělávání ohně, broušení kamene, tkaní, vrtání do kamene a další činnosti. Vedle toho si mohli zahrát na archeologa – průzkumníka. Velký ohlas měla práce s detektorem kovů a 3D pískoviště, které bylo po celou dobu plně obsazené.

Po skončení programu a krátkém občerstvení jsme se autobusem přesunuli blíže k Řípu a vydali se vstříc naší mytické hoře. Říká se, že alespoň jednou za život by si měl na tento symbol naší historie vyšlápnout každý Čech. A tak jsme nelenili a vydali se vzhůru. Výšlap byl chvílemi náročnější, ale nakonec ho všichni úspěšně zvládli a za odměnu se mohli pokochat jednak krásným výhledem, jednak místní rotundou sv. Jiří a sv. Vojtěcha, která je pro svůj půdorys světovým unikátem. Po komentované prohlídce jsme se vydali na (o poznání méně náročnější) cestu dolů a zpět k autobusu vstříc domovu.

Doufáme, že si všichni účastníci exkurze program užili a odnesli si z něj spoustu krásných zážitků! A všechny může samozřejmě hřát vědomí splněného životního úkolu. ????

Za ZŠ Miloslava Mrázková