Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Exkurze 8.A v Praze

Exkurze 8.A v PrazeDatum konání:
1.11.2022

Dne 1. listopadu se třída 8.A zúčastnila školní exkurze do Poslanecké sněmovny České republiky na pozvání paní poslankyně Renaty Oulehlové. Byli jsme moc rádi, že pozvání přijal i pan ředitel Jiří Daneš a pan místostarosta Miroslav Bouda.

K cestě do Prahy jsme využili pro nás atraktivní spojení vlakem Pendolino. Během jízdy jsme si užili pohodlné prostředí moderního vlaku a také možnost navštívit jídelní vůz.

Po příjezdu do našeho hlavního města jsme se prošli po Karlově mostě a poté se vydali do Poslanecké sněmovny, kde nás již přivítala paní poslankyně Renata Oulehlová a její asistent. Po důkladné prohlídce u vstupu jsme se přemístili do druhého největšího jednacího sálu, kde v současné době sídlí poslanecký klub. Děti zhlédly krátký film o historii a vzniku sněmovny i senátu, poté vyplnily zajímavý pracovní list a měly možnost vyzkoušet mikrofony u každého stolku, když odpovídaly na položené otázky.

Následně jsme měli možnost navštívit salónky přilehající k tomuto sálu a kancelář paní Oulehlové.

Naše poslední kroky mířili přímo na mimořádné jednání poslanecké sněmovny, cestou jsme potkali řadu našich politiků.

Překvapením pro všechny bylo pozvání do sněmovní restaurace na oběd. Klasika v podobě řízku s bramborem všem moc chutnala.

Odpoledne jsem se přesunuli metrem do pražské části Libeň, kde na žáky čekal nevšední zážitek v zábavním parku Futurento. Děti musely tři hodiny soutěžit ve čtyřčlenných týmech a plnit zajímavé úkoly zaměřené především na spolupráci.

Všichni jsme si celý den moc užili a velké poděkovaní za pozvání patří především paní poslankyni Renatě Oulehlové.