Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Evropský den jazyků u nás ve škole

Evropský den jazyků u nás ve školeDatum konání:
26.9.2022

V pondělí 26.9.2022 se naše škola připojila k oslavám Evropského dne jazyků. Hlavním úkolem bylo poukázat na rozmanitost a množství jazyků. kterými se v Evropě mluví a s některými z nich se alespoň trošku seznámit. Díky vysoké kvalitě našich jazykářů, ale i ovládání jazyků mnoha dalšími pedagogickými pracovníky, jsme mohli připravit aktivity v anglickém, německém, španělském a ukrajinském jazyce. Šlo o to jazyk představit a žáky namotivovat k jejich učení. Vše se dělo hravou a zábavnou formou. Samozřejmě žáci využili již své znalosti, především v anglickém a v německém jazyce. 

To, že se žáci a žákyně 8. a 9. ročníku umí dorozumět, předvedli při besedě a setkání vedeným v angličtině s českou emigrantkou paní Chuman. Paní učitelky představily především mladším dětem, jak bude vypadat výuka německého jazyka např. i v kroužku německého jazyka. K exoticky znějící španělštině mohli "přičichnout" šesťáci a sedmáci. Možná někdo z nich zatouží se tento jazyk učit...V některých třídách se orientovali na mapě Evropy, jinde zkoušeli rozpoznat poslechem cizí jazyk, popř. se v mnoha jazycích pozdravit...Probíhaly konverzační rozhovory mezi učitelem a žáky, mezi žáky navzájem...Na závěr jsme mohli obdivovat jednotlivé výkony žáků a žákyň 2.stupně, kteří v aktivitě Pecha Kucha dokázali 3 minuty mluvit anglickým jazykem na libovolné téma. Ti si za své výkony vyposlechli zasloužený potlesk a obdrželi drobnou odměnu.

Myslíme, že jsme aktivně a důstojně tento den oslavili a v učení jazyků budeme úspěšně pokračovat. Máme totiž pro to veškeré podmínky.

Potěšila nás i návštěva několika rodičů, kteří se také do našich oslav směle zapojili a i jim patří naše poděkování.