Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Divadlo Cheb aneb Co jste to za školu...?

Divadlo Cheb aneb Co jste to za školu...?Datum konání:
20.5.2022

Co jste to za školu…?

Našim žákům byla v chebském divadle položena tato otázka jednou divačkou. Ne však proto, aby si na ně stěžovala, ale přesně naopak. Žáci byli pochváleni za své chování a velice zralý přístup k divadelnímu představení, jehož se účastnili. A nejednalo se o žádný jednoduchý kus! Hra Mikve izraelské autorky Hadar Galron nechává nahlédnout do života ortodoxní komunity. Do rituální lázně přichází Šira, nová lázeňská, před níž se pozvolna rozkrývají osudy místních žen – dramata, o nichž všichni vědí, ale nikdo o nich nemluví.

Hru rozhodně doporučujeme i veřejnosti a společně s žáky se těšíme na další návštěvu Západočeského divadla v Chebu.

Za ZŠ Jaroslav Winter