Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Divadelní představení Odysseus

Divadelní představení OdysseusDatum konání:
1.11.2022

Sako, košile, šaty, společenská obuv…to se na dětech ve škole moc často nevidí. Ale právě 1. listopadu se naši žáci 5. až 9. tříd takto oblékli, aby mohli vyrazit do Západočeského divadla v Chebu na divadelní představení Odysseus.

Inscenace zobrazující dobrodružný příběh bájného Odyssea byla plná působivých efektů, velmi propracovaných masek a důmyslně zpracovaných kulis. Obsahově se dotkla známých pasáží popisujících Odysseovu úmornou desetiletou cestu zpět na Ithaku po skončené trojské válce. V inscenaci tak nechybělo například setkání s mořskými obludami Skyllou a Charybdou, kyklopem Polyfémem či kouzelnicí Kirké. Celé divadelní scéně dominovaly dva ústřední živly – voda a oheň – což bylo působivé nejen vizuálně, o čemž mohou vyprávět žáci sedící v první řadě, kteří vodu okusili na vlastní kůži.

Poděkování rozhodně patří i hercům, kteří na jevišti předvedli opravdu pozoruhodný výkon. Děkujeme za skvělý zážitek a budeme se s našimi žáky těšit na další návštěvu.

Miloslava Mrázková a Michaela Peterková