Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Den za obnovu lesa

Den za obnovu lesaDen za obnovu lesa

S naším ekotýmem jsme se v sobotu 15. října zúčastnili celostátní lesnické akce pro veřejnost, kterou pořádaly Lesy České republiky – DEN ZA OBNOVU LESA. Na asi 2 km dlouhé stezce směr rozhledna Cibulka si lesníci připravili pro veřejnost program, který zahrnoval množství stanovišť s lesnickou tematikou. Mohli jsme si zkusit sázet stromky, pomoci s lesními pracemi, naučit se něco o ochraně lesa (tzn. zvířat, rostlin i vody), o myslivosti, měření dřeva, boji s kůrovcem i zhlédnout ukázku práce koní v lese. Děti na stanovištích sbíraly za splněné úkoly razítka a vybíraly si sladké odměny. U rozhledny bylo připraveno občerstvení a například ukázka práce uměleckého řezbáře. Den byl sice velmi sychravý, ale to nám nebránilo si program užít a odejít odsud s příjemnými zážitky a novými vědomostmi.