Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Čištění řeky Ohře

Čištění řeky OhřeČištění řeky Ohře

V sobotu 2. 4. 2022 se náš školní Ekotým připojil k celorepublikové dobrovolnické úklidové akci „Ukliďme si Česko“ a konkrétně v našem regionu k čištění řeky Ohře.

 Vyfasovali jsme rukavice, odpadkové pytle, trička s logem akce a svačinku a vyrazili jsme v sobotu dopoledne do Šabiny, abychom udělali něco pozitivního pro naši krajinu a pobytem na čerstvém vzduchu i něco pro své zdraví.

V Šabině nás čekal pan starosta Pešek, který nás nasměroval do míst, která máme pročistit. Teplo sice moc nebylo, ale hřál nás dobrý pocit z prospěšné činnosti a pohyb v přírodě. Na cestě jsme nenašli moc odpadků, což nás mile překvapilo, jen konec trasy byl ve znamení zajímavých „úlovků“ (například koloběžka, autosedačka, židle, lopata). Na závěr akce jsme si u altánku opekli, společně se šabinskými obyvateli, kteří se také akce zúčastnili, buřtíky a zahřáli se teplým čajem.

S dobrým pocitem jsme se vrátili domů a zároveň s plánem, že na podzim tuto akci společně s městem zorganizujeme i u nás na Březové.

                                                                                                                                                                                                                Š. Krausová – koordinátorka EVVO