Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Besedy s Richardem Pachmanem

Besedy s Richardem PachmanemDatum konání:
3.10.2022

Besedy s Richardem Pachmanem

V pondělí 3. 10. se v Loutkovém sále MFC Březová uskutečnily hned dvě vzdělávací akce pro žáky 2. stupně. S dětmi přijel pobesedovat spisovatel, moderátor a hudebník Richard Pachman o velmi důležitých okamžicích našich dějin.

Od 10 hodin mohli šesťáci a sedmáci vyslechnout životní příběh jedné z nejvýznamnějších postav českých dějin, Jana Husa. Pan Pachman žáky velmi srozumitelně a se zasazením do historického kontextu provedl celou životní etapou této osobnosti. Celé vyprávění proložil hudebními vystoupeními ze své vlastní tvorby, což žákům umožnilo vžít se do dobových poměrů počátku 15. století a udělat si názornou představu o podobě českého jazyka v této době.

Žáky 8. a 9. ročníku čekalo od 11 hodin emocionálně velmi náročné téma, holocaust. Pan Pachman skrze životní příběh své babičky seznámil naše žáky s tragickým osudem Židů za 2. světové války.  Své vyprávění prokládal úryvky ze své knihy Tylda, která popisuje životní pouť autorovy babičky.  Žáky Tyldin příběh emočně zasáhl, nedokázali pochopit, jak je vůbec možné, že se něco takového dělo úplně nevinným lidem.

Obě besedy byly pro žáky velmi poučné a vhodně podpořily naše úsilí seznámit žáky s klíčovými okamžiky našich dějin. Za zprostředkování besed moc děkujeme naší skvělé knihovně.

Za ZŠ Miloslava Mrázková