Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Beseda se záchranářem

Beseda se záchranářemDatum konání:
16.1.2023

Beseda se záchranářem

V pondělí 16. ledna měli naši deváťáci jedinečnou možnost pobesedovat se záchranářem. Zavítal mezi ně náš bývalý absolvent a aktuálně student vysokoškolského oboru záchranář v Českých Budějovicích Adam. Kromě studia se Adam tomuto oboru věnuje i profesionálně, aktuálně působí v sokolovské nemocnici. Právě z tohoto důvodu mohl žákům devátého ročníku nabídnout pohled tzv. z první ruky.

Naši deváťáci, kteří se právě rozhodují o svém budoucím profesním zaměření, se dozvěděli spoustu zajímavých a užitečných věcí. Adam jim představil nelehkou práci zdravotnického záchranáře, ukázal jim, jak vypadá nutné zdravotnické vybavení, a zastavil se i u základů první pomoci. Neopomněl také četné zážitky z vlastní praxe, což všichni posluchači velmi ocenili. Někteří deváťáci byli besedou tak zaujati, že zůstali v družném rozhovoru s Adamem ještě dlouho po skončení vyučování.

Moc děkujeme Adamovi za čas strávený s našimi žáky a budeme se těšit na další takto přínosné besedy.

Za ZŠ Miloslava Mrázková