Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Beseda s rodilým mluvčím

Beseda s rodilým mluvčímV pondělí 17. 6. naši školu po pár letech navštívil lektor angličtiny Edward Chambers z britského Oxfordu. Žáci 6. - 9. tříd tak měli možnost strávit hodiny angličtiny trochu jinak. S rodilým mluvčím hráli jazykové hry a pokoušeli se vést konverzaci výhradně v cizím jazyce. V rámci metody CLIL se na naší škole věnujeme výuce některých předmětů v angličtině, a tak se pan Chambers zapojil také do hodiny zeměpisu, v níž s dětmi virtuálně projel Austrálii a Nový Zéland. V hodině výchovy k občanství se s deváťáky zaměřil na rozpočet domácnosti a porovnání životních podmínek u nás a v Anglii. Je krásné při těchto návštěvách sledovat zájem našich dětí o komunikaci, jsou totiž velmi aktivní a nestydí se mluvit. I z tohoto důvodu se těšíme na další projekty a akce spojené s rozvojem jazyků na naší škole.