Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Beseda s panem místostarostou Březové

Beseda s panem místostarostou Březové12.6.2024 měli naši deváťáci možnost se setkat na březovské radnici s panem místostarostou Miroslavem Boudou. A bylo to setkání nejen velmi příjemné a milé, ale zároveň i poučné. Pan místostarosta si připravil přednášku vztahující se k problematice obecních zřízení. Vysvětlil její souvislost s Ústavou ČR, rozdělením moci v našem státě, působením Evropské unie.

Žáci a žákyně se dozvěděli mnoho o funkci městského úřadu, jeho struktuře, pravomocích jednotlivých orgánů, odborů apod. Všichni si mohli prohlédnout některé dokumenty, zeptat se na to, co obnáší práce místostarosty, co se musí na radnici řešit, co mohou občané na tomto úřadě vyřídit, na koho se obrátit.

Vzhledem i k mnoha dotazům ze strany žáků byla beseda velmi zajímavá a podnětná.

Panu místostarostovi děkujeme za vstřícnost a čas strávený s našimi žáky.