Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Běh za životní prostředí

Běh za životní prostředíŽijeme v době globálních klimatických změn, které se nás čím dál tím silněji začínají týkat. Rostou teploty a počet dnů s extrémními teplotami, prodlužují se období sucha. A vědci varují: bude hůř. Množství oxidu uhličitého v atmosféře roste, mění se rozložení srážek, schnou lesy a pole, chybí voda. Je třeba s tím něco dělat, jednak zavést opatření ke zmírnění klimatické změny, jednak se přizpůsobit těmto změnám.

Těmto důležitým tématům a dalším, která jsou spjata s ochranou životního prostředí, se věnoval i 9. ročník běhu za životní prostředí. Trasu dlouhou asi 2 km probíhala čtyřčlenná družstva žáků 2. stupně v okolním terénu města Březová. Deváťáci si připravili úkoly k prověření znalostí o životním prostředí na několika stanovištích. Startovní úkol seznámil žáky s pojmy MITIGACE (opatření předcházející vypouštění emisí do vzduchu) a ADAPTACE (opatření pomáhající přizpůsobovat se dopadům změn klimatu) a zjistili, jak tato opatření realizovat v obci.

Zdatnost, ale i znalost problematiky životního prostředí rozhodla o vítězích našeho běhu. Nejlepší družstvo 6. r. bylo ve složení: Krytinářová K., Krajíčková A., Janů E. a Strmisková N. Sedmáci zvítězili ve formaci: Killinger L., Šimek D., Krajíček J., Pulko S. Za osmou třídu vybojovali zlato: Michálková Z. a Burianková A. Gratulujeme vítězům a děkujeme organizátorům soutěže.

Příští již jubilejní 10. ročník, u jehož zrodu stála Mgr. Šárka Krausová, bude opět ve znamení pohybu na čerstvém vzduchu a vhledu do problematiky ochrany životního prostředí.