Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Atleti zářili v Poháru rozhlasu

Atleti zářili v Poháru rozhlasuDatum konání:
15.5.2024

Dne 15.05.2024 se uskutečnilo okresní kolo Poháru rozhlasu starších žáků a žákyň. Letos se nám podařilo postavit družstvo chlapců i dívek.

Tentokráte sportovcům počasí přálo, takže podaní maximálních výkonů nic nebránilo. Družstvo chlapců nakonec ovládlo celkové pořadí a zajistilo si tak postup na krajské finále. Dívky si vedly také velmi dobře a nakonec obsadily krásné 2. místo, bohužel jejich bodový zisk nestačil o 19 bodů na postup.

Za zmínku stojí určitě výkony některých závodníků, kdy Ludvík Killinger zvítězil v běhu na 60 metrů časem 8,00 sec. i ve skoku dalekém výkonem 5,71 metru, Lukáš Vopat skončil v běhu na 60 metrů na 2.místě s časem 8,08 sec., stejně si vedl i ve skoku vysokém, kde překonal laťku ve výšce 158 centimetrů, vítěz Jan Krajíček skočil 162 centimetrů. I štafeta na 4x60 metrů podala perfektní výkon a skončila první s časem 29,77 sec.

Mezi dívkami zvítězila Anna Krajíčková v běhu na 60 metrů s časem 8,65 sec., stejně si vedla i ve skoku vysokém, kde překonala výšku 146 cm. Štafeta dívek na 4x60 metrů doběhla druhá s časem 35,00 sec.

Všem sportovcům moc děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k výborným výkonům.