Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > 7.B - 4.den na ŠvP

7.B - 4.den na ŠvPDatum konání:
26.9.2021

Ve středu 29.9., což byl 4.den na škole v přírodě, jsme se dopoledne opět učili skoro jako ve škole a zase nám tu pěkně zapršelo. Polední klid jsme měli zkrácený, protože jsme museli brzy vyrazit přes kopec do Jáchymova. Přesun nám trval cca 38 minut, i když v mapách pro nás plánovali 54 minut. Máme vrtuli, jak říká naše paní učitelka a po kopcích běháme skoro jako kamzíci. Byli jsem si prohlédnout Štolu č.1, která se nachází blízko bývalého dolu Svornost, což byl uranový důl pro politické vězně. Vyslechli jsme si trochu historie a viděli jsem, jak to vypadá uvnitř v opravdové štole, ve které ale uran nenašli. Potom jsme se šli po Mauthausenských schodech podívat k bývalému Pracovnímu táboru Svornost. Cestou zpět jsme se zastavili na náměstíčku před kostelem sv. Jáchyma a potom jsme se vydali zase přes kopec k hotelu Můstek. Počasí se vydařilo, bylo krásně teploučko a sluníčko. Máme prostě štěstí, když vyrážíme ven, vždy se počasí umoudří... to abychom mohli běhat po kopcích. Po večeři jsem si užili společně hry a šli jsem trošku dřív spát. Den se vydařil...