Úvod > Základní škola > Aktuality > 1.září 2021 pro žáky 2.- 9.tříd

1.září 2021 pro žáky 2.- 9.tříd

Datum konání:
1.9.2021

Milé žákyně, milí žáci, vážení rodiče, vážení zákonní zástupci,

ve středu 1.9.2021 nám začne nový školní rok 2021/2022. Jeho začátek bude podmíněn, vzhledem k opatřením MZ a MŠMT, testováním. Škola bude testovat opět centrálně dodávanými neinvazivními antigenními testy. Organizace testování a následný způsob zahájení tohoto dne bude závislý na počasí.

Varianta č.1 - bude hezké počasí (dostatečná teplota k provedení testu) - testování proběhne venku v areálu školy a amfiteátru MFC na určeném místě s třídním učitelem. Po nich žáci nejdou do budovy školy, ale nezbytné informace dostanou zde a odcházejí domů.

Varianta č.2 - bude nevhodné počasí - testování proběhne na stejných místech jako v loňském školním roce - letošní 2.A, 2.B, 3.A - budova školní družiny, 4.A, 4.B, 6.A, 6.B, 7.A, 7.B, 8.A - hala MFC, 5.A - přízemní chodba školní budovy, 9.A - tělocvična školy. Poté žáci půjdou do svých tříd, dostanou informace a odcházejí domů.

Testovat se nemusí žákyně a žáci, kteří přinesou doklad o očkování, prodělaném covidu (s dobou ne delší než 180 dní), popř. o platném testu z odborné laboratoře. Všichni testovaní žáci a žákyně, popř. všichni s platnými doklady, mohou být ve třídě bez ochrany úst a nosu. Ve všech společných prostorech školy je ochrana úst a nosu povinná pro všechny (kromě výjimek uveřejněných v Manuálu - viz. systém Bakaláři).

Testování proběhne ve dnech 1.9., 6.9. a 9.9. 2021.

Přes tyto drobné obtíže se na všechny žákyně a žáky školy moc těšíme a věříme, že je společně zvládneme.