Úvod > Základní škola > Aktuality > Cambridge zkoušky

Cambridge zkoušky

Od roku 2024 se ve spolupráci s Anglickou knihovnou v Plzni naši žáci mohou účastnit Cambridgeských zkoušek a získat mezinárodně uznávaný, doživotně platný certifikát o své jazykové úrovni.

Mohou si zvolit z několika úrovní:

cambridge.jpg

• Zkouška STARTERS - pro žáky 3. a 4. ročníků
  • Zkouška MOVERS - pro žáky 5. ročníků
  • Zkouška FLYERS (úroveň A2) - pro žáky 6. ročníků
  • Zkouška KET (úroveň A2, ale obtížnější než Flyers) - pro žáky 7. a 8. ročníků
  • Zkouška PET (úroveň B1) - pro žáky 8. a 9. ročníků. Tato zkouška je o něco málo obtížnější než současná státní maturita z AJ. Držitel certifikátu PET (nebo certifikátu vyšší úrovně) může od 2016 požádat o nahrazení jedné profilové zkoušky z maturity.

Připravit se na test znamená značnou mimoškolní práci - rozvíjení požadované slovní zásoby, zvládnutí předepsané gramatiky, schopnost mluvit, zájem o jazyk jako takový.

Svoji roli zde má však i pozice učitele anglického jazyka. Proto učíme podle učebnic Univerzity Oxford, které nám zajišťují potřebné jazykové dovednosti.

Několik žáků naší školy se na konci ledna zúčastnilo těchto zkoušek. Jsme na ně patřičně hrdí, všichni byli totiž úspěšní a stali se majiteli mezinárodně uznávaného certifikátu. Naprostá většina pak získala počet bodů rovnající se maturitní úrovni. Gratulujeme!